Leírás és Paraméterek
Bitugél – A professzionális szigetelés
A Bitugél® szigetelőhabarcs egy speciális vizes bázisú, bitument, mészhidrátot és különleges adalékokat tartalmazó fekete színű kenhető habarcs. Kifejezetten talajpára, talajnedvesség és üzemi víz elleni szigetelések készítésére fejlesztették ki, és minden olyan területen alkalmazható, ahol a kiszáradása biztosított.
Előnyei közé tartozik, hogy nyirkos felületre is felhordható, valamint kézi (ecsettel, glettvassal) vagy gépi (szórással) módszerekkel egyaránt alkalmazható. Az élekkel, hajlatokkal tagolt felületek bevonása a Bitugél® használatával lényegesen egyszerűbbé válik, mint a hagyományos lemez vagy fóliaszigetelésekkel.
A termék sokoldalúan felhasználható:
- Új épületek szigetelésekor a hagyományos bitumenes lemez helyett, a szokásos vagy előírt rétegrend szerint.
- Meglévő épületeknél utólagos szigetelésként a szerkezet külső vagy belső síkján.
A Bitugél®-be bekeverhető cementhabarcs, szálas ásványi anyag, gumiőrlemény, és dúsítható kötőanyaggal (cement, oltott mész, diszperziós ragasztók), így rugalmasan igazodik a különböző szigetelési igényekhez.
A kiszáradt Bitugél® szigetelőréteg felületképzése sokféle lehet, figyelembe véve mechanikai sajátosságait. A megszáradt szigetelés függőleges felületen szabadon hagyható, meszelhető, vagy oldószermentes festékkel festhető. Olyan helyeken, ahol mechanikai hatások érhetik, vakolással, rabicvakolattal, eléfalazással vagy vízszintes felületen védőbetonnal kell védeni.
Kiszerelés | 4kg és 6kg |
Felhordás | ecsettel, hengerrel, glettvas |
Anyagszükséglet | 6-8kg / m² |
Száradási idő | 8 óra |
Felhasználás
Felhasználás
A Bitugél® szigetelés aljzatának megfelelő szilárdságúnak, nem hámlónak, egyenletesnek és sík felületűnek kell lennie. A felület kismértékű nyirkossága megengedett. A szigetelést +5 °C alatti hőmérsékleten nem szabad készíteni; a megfelelő száradási sebesség érdekében legalább 10–15C hőmérséklet ajánlott.
Felhasználás előtt alaposan át kell keverni a szigetelőhabarcsot, hogy homogén legyen. A megfelelően előkészített aljzatot Bitugél® és víz 1:1 arányú keverékével portalanítjuk és kellősítjük. Az alapozóréteg teljes megszáradása után hordjuk fel az első szigetelőréteget Bitugél® habarccsal, 3–4 kg/m² anyagfelhasználással, ami kb. 3,0–3,5mm nedves rétegvastagságot jelent.
Az anyag felhordása kézi szerszámokkal (ecsettel, glettvassal) vagy géppel (szórással) végezhető. Hajlatoknál, éleknél, csőáttöréseknél és dilatációknál az első szigetelőréteg felületére erősítő betétként 140 g/m² tömegű, 4–5 mm lyukbőségű lúgálló üveg- vagy poliészter hálót kell alkalmazni.
Az első szigetelőréteg teljes kiszáradása után (nyitott munkagödörben kb. 8 óra, zárt térben 4–6 nap is lehet) készíthető a második szigetelőréteg, hasonló anyagfelhasználással. A két szigetelőréteg együttes „beszáradt” rétegvastagságának minimum 3,0 mm-nek kell lennie a hatékony páraszigetelés érdekében.
Csak a második réteg teljes száradása után készíthető bármilyen felületképzés a Bitugél® szigetelésen. A kiszáradt szigetelőréteg felületképzése során figyelembe kell venni, hogy a szigetelés teljes kikeményedése hosszabb időt vehet igénybe, és addig kissé plasztikus maradhat. Olyan helyeken, ahol mechanikai hatások érhetik, a szigetelést vakolással, rabicvakolattal vagy védőbetonnal kell megvédeni.
A Bitugél® alkalmazásával egy megbízható és tartós szigetelést hozhatsz létre, amely hosszú távon védi épületedet a nedvesség káros hatásaitól. Tartsd be a gyártó ajánlásait és az építési előírásokat a maximális hatékonyság érdekében.