Sütibeállításokkal kapcsolatos információk

A kényelmes vásárlás és az igényeidnek leginkább megfelelő termékek ajánlása érdekében kérjük, fogadd el az ehhez szükséges sütiket az "Elfogadom" gombra kattintva.

Jóváhagyásoddal: Megőrizzük a beállításaidat és preferenciáidat. Emlékezünk az általad megtekintett oldalakra. Személyre szabottabb vásárlási élményt nyújtunk.

Döntésedet bármikor módosíthatod és a képernyő bal alsó sarkában látható fogaskerékre kattintva később módosíthatod.

Mit tegyünk, ha bitumenes ragasztóval találkozunk parketta bontás után?

Mit tegyünk, ha bitumenes ragasztóval találkozunk parketta bontás után?

A lakásfelújítás egyik legnagyobb kihívása, amikor a régi parketta felszedését  követően kiderül, hogy az alatta lévő aljzat bitumenes ragasztóval van borítva. Ez gyakran előfordul a régi építésű lakásokban, különösen, ha a parkettát még bitumenes módszerrel ragasztották fel. Ha az új burkolat kerámia csempe lesz, akkor figyelembe kell venni, hogy  a bitumenes aljzat nem biztosít megfelelő tapadást az új burkolóréteg, azaz az aljzatkiegyenlítő és csemperagasztó számára.

Miért nem rakhatunk közvetlenül burkolatot a bitumenre?

Elsőre egyszerűnek tűnhet, hogy a régi bitumenes ragasztómaradványokra közvetlenül ráragasztjuk a csempét vagy egy aljzatkiegyenlítő réteget öntünk rá. Ez a közvetlen megoldás azonban számos problémát okozhat:

  • Gyenge tapadás: A bitumenes anyag egy kőolajszármazék, amely nem biztosít megfelelő alapot a cementes anyagok számára.

  • Elválasztó réteg: A bitumenes ragasztó olyan összetevőket tartalmazhat, amelyek kiválhatnak a felületre, elválasztó réteget képezve az új burkolat és az aljzat között.

  • Anyagbeli különbségek: A bitumen viszonylag puha, míg a cementes aljzatkiegyenlítők és csemperagasztók merevek, ami repedéseket okozhat a burkolatban.

  • Bontási kockázat: Ha nem megfelelő az alapozás, a burkolat idővel felválhat, ami komoly költségeket és pluszmunkát eredményezhet.

A megoldás: megfelelő előkészítés és alapozás

A legfontosabb lépés a bitumenes maradványok legalább 90%-os eltávolítása. Ehhez speciális csiszolókorong használata szükséges, amely hatékonyan távolítja el a régi ragasztót anélkül, hogy az aljzatot túlságosan megrongálná. Fontos, hogy egybefüggő bitumenrétegek ne maradjanak, csak minimális foltokban lehet jelen.

Az alapozás kulcsszerepe

Miután a csiszolás megtörtént, következő lépésként a megfelelő tapadó alapozó alkalmazása javasolt. Erre a célra kiváló választás a Mapei EcoPrim T+, amely kifejezetten az ilyen anyagmaradványos felületekhez lett kifejlesztve.

Miért ajánlott az EcoPrim T+ alapozó?

  • Szívó és nem szívó felületeken is alkalmazható.

  • Kiváló tapadást biztosít az aljzat és a burkolat között.

  • Megakadályozza az elválasztó réteg kialakulását.

  • Megelőzi a burkolat idő előtti felválását és repedezését.

A Mapei Eco Prim T Plus alkalmazási módja:

  • Szívó felületeken: 1:4 arányban hígítva.

  • Nem szívó felületeken: hígítatlanul vagy 1:1 arányban hígítva.

  • Az alapozás után 24 órán belül el kell végezni a következő réteg felhordását, legyen az csemperagasztó vagy aljzatkiegyenlítő.

A végső burkolás folyamata

Miután az alapozás megfelelően kiszáradt, jöhet a cementes aljzatkiegyenlítő vagy a csemperagasztó réteg felhordása. Ezután már biztonságosan lerakható az új kerámia burkolat, amely stabil és tartós alapot kapott.

Összegzés

A régi parketta felszedése és a bitumenes aljzat megfelelő kezelése kulcsfontosságú a sikeres burkolás érdekében. Az alábbi lépéseket követve biztosíthatjuk a megfelelő tapadást és a tartós végeredményt:

  1. Bitumenes ragasztó 90%-os eltávolítása speciális csiszolókoronggal

  2. Mapei Eco Prim T+ alapozó alkalmazása

  3. 24 órán belül cementes aljzatkiegyenlítő vagy csemperagasztó felhordása

  4. Kerámia burkolat precíz lerakása

Ha ezeket a lépéseket betartjuk, akkor elkerülhetők az aljzat problémák, a repedések és a burkolat idő előtti felválása. Ha további részletekre van szükség, nézz szét a burkolás kategória oldalunkon, ahol megtalálhatók a szükséges alapozók és ragasztók, vagy olvasd el korábbi felújítási blogbejegyzésünket! Amennyiben szakértői tanácsra van szükséged, vedd fel velünk a kapcsolatot a főoldalunkon keresztül!

 

Tartalomhoz tartozó címkék: Aljzatkiegyenlítő Csemperagasztó
Az oldal tetejére